Wirtualne stoisko firmy

O nas

Smith & Nephew jest producentem i dystrybutorem specjalistycznych materiałów opatrunkowych oraz implantów dla ortopedii i traumatologii, jak również sprzętu do artroskopii.

Początki grupy sięgają 160 lat wstecz.

W Polsce Smith&Nephew działa od roku 2005 i od tego czasu prężnie się rozwija.

T.I.M.E. Uniwersalny i praktyczny

Schemat T.I.M.E. ma na celu pomoc w stworzeniu optymalnych warunków w łożysku rany począwszy od usunięcia uszkodzonych tkanek, zmniejszenia liczby bakterii, przywrócenia optymalnej wilgotności i ochrony brzegów rany, jak i skorygowania zaburzeń przyczyniających się do upośledzonego leczeni.

Warunkiem prawidłowego procesu gojenia jest uwzględnienie czynników wewnętrznych oraz zewnętrznych odpowiedzialnych za nieprawidłowe leczenie rany.

TIME – logiczny, uniwersalny do zastosowania schemat postępowania z raną w różnych fazach jej gojenia.

T.I.M.E. CDST (Clinical Decision Support Tool) to szersze pojęcie, wykorzystujące schemat T.I.M.E., pomagające wdrożyć procedury leczenia ran u pacjentów.

Ocena pacjenta, jego samopoczuciu oraz ocenie stanu rany

Promocja holistycznego podejścia i zaangażowanie całego zespołu multidyscyplinarnego (lekarz POZ, lekarz specjalista, pielęgniarka)

Kontrola stanu rany i działania mające na celu przyspieszenie procesu leczenia ran (np. ocena poziomu cukru we krwi, stanu infekcji, stopnia nadciśnienia i innych schorzeń pacjenta)

Decyzja oparta o właściwy plan na osi czasu aby podnieść efektywność procesu leczenia (np. oczyszczenie rany, właściwe postępowanie w przypadku infekcji)

Postępowanie i ocenia oparte o protokoły danego ośrodka zdrowia.

Chcesz wiedzieć więcej?

Rana z infekcją

Postępowanie z raną zainfekowaną?  – wybierz właściwy schemat postępowania

50% ran przewlekłych w każdej chwili może ulec zakażeniu
(Dowsett, (2014) Adopting the two-week challenge in practice: making the case for silver dressings), Wounds UK, Vol 10, No2.)

Działaj skutecznie – wybierz opatrunek o działaniu antybakteryjnym

ACTICOAT◊ FLEX 3

NANOKRYSTALICZNA STRUKTURA SREBRA – MNIEJSZA STRUKTURA WIĘKSZY EFEKT

ACTICOATFLEX 3 – elastyczny opatrunek poliestrowy, powleczony srebrem nanokrystalicznym SILCRYST wskazany na zainfekowane jak i narażone na infekcję rany. Do stosowania na rany głębokie oraz powierzchniowe, oparzenia II – stopnia, rany pooperacyjne, owrzodzenia żylne, owrzodzenia stopy cukrzycowej, odleżyny, miejsca pobrania i nałożenia przeszczepu.

Międzynarodowy Konsensus Ekspertów 2012 w celu walki z miejscowym zakażeniem zaleca stosowanie opatrunków antybakteryjnych ze srebrem przez okres 2 tygodni i kontynuację terapii jeśli widać poprawę, ale objawy kliniczne zakażenia utrzymują się.

Praktyczne wskazówki i informacje – zajrzyj na kanał Smith&Nephew na YouTube

Postępowanie z raną zakażoną – dowiedz się więcej na:

Kontakt

Smith+Nephew Sp. z o.o.

ul. Osmańska 12
02-823 Warszawa

Tel.: +48 22 360 41 20
e-mail: info.poland@smith-nephew.com

Marta Sokalska-Kapica