Wirtualne stoisko firmy Symphar,
dystrybutora opatrunków Sorbact

Opatrunki Sorbact®

Sorbact ® bezpiecznie redukuje obciążenie biologiczne w ranach

Opatrunki Sorbact® wiążące drobnoustroje zapobiegają i leczą zakażenia ran poprzez redukcje obciążenia biologicznego. Mikroorganizmy wiążą się z powierzchnią opatrunku i są usuwane wraz z jego zmianą.

Sorbact® ułatwia proces gojenia się rany poprzez usuwanie mikroorganizmów znajdujących się w ranie bez uwalniania jakichkolwiek środków aktywnych do rany.

Ułatwia gojenie się ran

Podwyższony poziom drobnoustrojów zwiększa ryzyko zakażenia i opóźnia gojenie się ran. Sorbact® bezpiecznie zmniejsza obciążenie biologiczne, wpływając tym samym na proces leczenia ran.

Wiąże drobnoustroje powszechnie występujące w ranach – jak również bakterie wielolekooporne 

Patogeny często występujące w ranach takie jak Staphylococcus aureus, Streptococcus species, Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa i Candida albicans wiążą się z powierzchnia Sorbact®. Sorbact® wiąże również MRSA (ang. methicyllin-resistant Staphylococcus aureus).1

Sorbact® jest szwedzką innowacją, gama opatrunków jest dostępna poprzez partnerów i dystrybutorów ABIGO w ponad 65 krajach na całym świecie.

  1. Ronner AC, et al. Adhesion of meticillin-resistant Staphylococcus aureus to DACC-coated dressings. J Wound Care 2014; 23(10):484, 486-488. 2. Ljungh Å, et al. Using the principle of hydrophobic interaction to bind and remove wound bacteria. J Wound Care 2006; 15(4):175-180.Sorbact® jest zarejestrowanym znakiem handlowym ABIGO Medical AB.
Materiały edukacyjne PDF

Odwiedź nasz kanał na YouTube
i obejrzyj filmy edukacyjne:

Kontakt
Agnieszka Adamczyk
nr tel. 505 272 716
 
Symphar Sp. z o.o.
ul. Koszykowa 65
00-667 Warszawa
Polska